5 June 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
W Polsce coraz to nagminniej pracodawcy decydują się na zainstalowanie kamer przemysłowych w własnych zakładach pracy. Zwykle decyzja o wprowadzeniu układu śledzącego jest uzasadniana pragnieniem lepszej kontroli nad własnymi pracownikami, podwyższeniem wydajności pracy, oraz udoskonaleniem skuteczności. Taki przywilej pracodawcy, niesie za sobą obowiązek szanowania szeregu norm.

monitorowanie pracowników

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Zadania kontrolującego muszą być nie niższe aniżeli te, jakie obowiązują administratorów danych. Pracodawca jest w stanie prawnie wprowadzić monitorowanie pracowników osiągalnymi strategiami pod klauzulą, że obserwacja i jej normy są usprawiedliwione i jawne. Wskazane jest, by pracodawca uregulował kwestie monitoringu należytym wpisem do statutu i osobnym zapisem w umowie o pracę, żeby ustrzec się następstw ustawowych, połączonych z przekroczeniem możliwych granic lustracji pracowników.

Pracodawca ma obowiązek przy tym także wskazać lokalizacje, w których zamyśla ulokować kamery. Przy czym niedozwolone jest monitorowanie pracowników w miejscach, w których zatrudniony ma prawo do pełnej prywatności, czyli jadalnie, poczekalnie, łazienki, prysznice, bądź szatnie.

Monitorowanie pracowników powinno być stosownie wytłumaczone, np. w przypadku gdy pracodawca dostrzega, że pracownik nie wykonuje odpowiednio swojej pracy, lub nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Są programy, wskutek których istnieje możliwość śledzenia aktualnych ruchów personelu.kliknij tu adwokat prawo rodzinne warszawa adwokat prawo rodzinne warszawaZ

monitorowanie pracowników

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

dowolnego miejsca, także komputera, tabletu, albo telefonu można stwierdzić, czy aktywnie pracują przed komputerem, na jakich oprogramowaniach i stronach www.

Zgodnie z obowiązującym zarządzeniem monitorowanie pracowników jest akceptowalnym narzędziem kontroli, ale lecz wszelki pracodawca jest zobowiązany wykonywać określone przepisy , również ustawy o ochronie danych osobowych. Niezastosowanie się do regulacji, wystawia go nie tylko na odpowiedzialność cywilną, ale także na odpowiedzialność karną. Do kluczowych obowiązków pracodawcy należy odpowiednie przechowywanie, a potem utylizacja zarejestrowanych materiałów wideo po czasie ich przetwarzania.
Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*