9 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Praca związana z segregowaniem produktów zwykle wykonywana jest na zapleczach magazynów większych marketów lub mniejszych koncentrujących się na dystrybucji jednego, maks kilku wytworów. Co powinni wiedzieć pracownicy sortowni, czego się spodziewać po etacie na magazynach, których błędów nie popełniać, jakie są w końcu oczekiwana zarobkowe?

Wózek magazynowy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Sortowanie to nic innego jak szeregowane, prace porządkowe wykonywane najczęściej na magazynie. Do sortowania zalicza się niemal wszystko, nie tylko produkty do skonsumowania – od odpadów przez fabryczny plastik, po zamienniki w warsztacie samochodowym.

W pracach fizycznych do sortowania owoców zalicza się licznych pracowników sezonowych, żeby zatowarowane skrzynki zostały przekazane prosto na sprzedaż. Kompletowaniu podlegają też ubrania używane, które znajdziemy później w sklepach z używanymi ciuchami.

Nie są to oferty pracy Grójec, które wymagają specjalistycznych uprawnień i co najmniej magistra – na zwykłego magazyniera wystarczy matura, ewentualnie wykształcenie średnie techniczne. Ważniejsza w tym miejscu jest rzetelność i efektywna organizacja pracy. W większych korporacjach, gdzie ludzie od sortowania nie nadzoruje tylko szef, ale i kamery, praca (zobacz jak rozliczyć pit 11) podlega dodatkowej weryfikacji. W mniejszych przedsiębiorstwach większą rolę pełnią relacje między szefem a zatrudnianym pracownikiem do sortowania. Przez miesiące, lata takiej pracy (na stronie timberworks), taki pracownik nabywa wartość bezcenną: zna każdy zaułek, półkę z konkretnymi produktami lub częściami, daty ważności tych produktów. Nowa osoba zatrudniona na to miejsce musi uczyć się koordynacji od początku.

Autor: HEMMERSBACH

Pracownik sortowni musi być przygotowany do wyładunku produktów. Siła fizyczna jest przydatna też w logistyce, w wychodzeniu poza cztery ściany magazynu. Przydatne okazuje się również prawo jazdy, aby magazynier mógł wspomóc, a nawet zastępować w zaufaniu kuriera. Praca Grójec w sortowni to duża rutyna, zwłaszcza w branży spożywczej. Etat w pracy w sortowni może wydawać się z początku trudny, szczególnie kiedy w typowo intensywnej fizycznie pracy wynagrodzenie niewiele przekracza tysiąc złotych na czysto. Zagraniczne stawki, szczególnie w pracach wakacyjnych w porównaniu z polskimi, opłacają się zdecydowanie bardziej.Autor

Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*