3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Opony to jedyny obszar pojazdu łączącego go z powierzchnią drogi. To od ich sprawności zależy gwarancja ochrony podróżnych. Dlatego istotne jest, aby pamiętać o sezonowej zmianie opon, sprawdzaniu wysokości protektora a także o regularnym dokonywaniu oględzin procentu powietrza w oponach.

kliknij

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy przestrzegać postulatów producenta dotyczących należytego poziomu powietrza w kołach. Prawidłowe ustawienie sprężonego powietrza wpływa w dużej mierze na przyleganie auta oraz długość drogi hamowania. Nieodpowiednio napompowane opony to także zwiększone wydatki zużycia paliwa auta. Samochód podróżujący na oponach o zbyt niskim ciśnieniu powoduje skrócenie jej żywotności.

Przez co najmniej dwa sezony w Polsce zazwyczaj są niewysokie temperatury . Zestaw opon zimowych jest na ten okres konieczny. Opony na zimę, wytworzone są z odpowiedniej mieszanki gum. Te niezwykłe właściwości razem ze specjalnym wzorem protektora powodują, że auto dobrze przylega do drogi. Zimą gdy spadnie marznący deszcz i na nawierzchni robi się ślisko, kierowcy powinni w pierwszym rzędzie z rozwagą jeździć a ponadto mieć założone zimowe ogumienie, które zagwarantuje każdemu kierowcy pewną podróż. Oferta opony zimowe Dębica jest wyjątkowo bogata, mieści m.in. opony na zimę przygotowane szczególnie na polskie trasy – jak Dębica Frigo.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Aby wentylacja funkcjonowała należycie zwłaszcza podczas najmocniejszego słońca trzeba troszczyć się o nią i przeprowadzać rutynowe przeglądy. Przegląd klimatyzacji, najbezpieczniej wykonywać raz w roku, a najmniej co drugi rok. Działania sprawdzające można wykonać samemu. Primo wyciągnąć i oczyścić, najlepiej sprężonym powietrzem – filtr. Sami możemy też sprawdzić skuteczność wentylacji mierząc temperaturę powietrza wychodzącego z centralnego nawiewu (więcej). Dobrze działający system wysterowany na najwyższe chłodzenie powinien bez kłopotu zejść poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Ciepło powyżej 10 kresek oznacza, że układ jest niesprawny i należy pofatygować się do warsztatu.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*