5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Dla miłośników sportów ekstremalnych atrakcyjną zabawą może być przejażdżka jeepami lub quadami. Quady można podzielić na trzy rodzaje: wyczynowe, rekreacyjne i użytkowe. Pierwszy typ pojazdów ma usztywnioną konstrukcję wytrzymującą znaczące naciski np. podczas skoków. Motory quadów sportowych posiadają powiększoną pojemność, porównując z innymi wersjami tych pojazdów.

quad

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Są to modele z wykorzystaniem dla osób z doświadczeniem, żółtodzioby powinni rozpoczynać naukę na czterokołowcach o jak najniższej sile napędu. Quady(Wrocław) rekreacyjne zaprojektowane są do przemieszczania się po polnych drogach. Jeżeli mamy w planach jeździć po mokradłach i kałużach musimy kupić taki pojazd, aby przewody dolotowe do gaźnika były wysoko zamontowane, by woda nie zniszczyła gaźnika, a nawet silnika.

Naprawa może być bardzo droga. Na stronach internetowych wypatrzymy duży wybór quadów użytkowych, przystosowanych do ciągnięcia przyczepek, lub do przymocowania niedużego pługu do odśnieżania. Cieszą się one uznaniem pośród nabywców prywatnych, jak i pośród właścicieli firm. Dzięki nim zimową porą można w krótkim czasie uprzątnąć miejsce do parkowania, lub wjazd do firmy.

quad

Autor: Red Dragon Images
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżując na quadach musimy zatroszczyć się o własne dobro jak i pasażera. Dla początkujących optymalna szybkość nie może wychodzić poza ramy 50 km/h, by nabrać rutyny trzeba mnóstwa godzin i kilometrów jazdy (, tylko wyjątkowe pomysły na prezent). Pomimo, że na tego rodzaju pojazdach nie są niezbędne ochraniacze na głowę to należałoby się w nie wyposażyć dla własnego bezpieczeństwa. Dobrze także jest kupić osłony na tułów czy kręgosłup. Buty winny sięgać chociaż do kostki, a spodnie uszyte z trwałego, nie przepuszczającego wody materiału.

Przepisy mówią, że aby podróżować qudem trzeba mieć prawo jazdy (Sprawdź szkoła jazdy chełm Sigma) kategorii AM, a możemy je zrobić mając 14lat. Przedtem trzeba zaliczyć egzamin państwowy poprzedzony szkoleniem przeprowadzanym przez WORD. Uprawnia ono również do jazdy motorowerem. Przejażdżka kładem poza Wrocławiem to rozpowszechniony upominek komunijny, jednak rodzice, którzy pozwalają potomkowi który nie skończył 14 lat na samodzielną przejażdżkę takim pojazdem łamią normy prawne. Wypada także wiedzieć, że kategoria AM pozwala na kierowanie wyłącznie lekkim quadem, którego ciężar to nie więcej niż 350 kg, a szybkość optymalna nie przekracza 45 km/h.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*