5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Używanie wymagających maszyn przemysłowych często wiąże się z koniecznością nabycia lub wymiany opon. Dobrze jest pamiętać, że opony przemysłowe mogą znacznie się od siebie różnić, ponieważ mają odmienne zastosowania. Pomimo tych różnic, doskonałe opony przemysłowe mają wiele wspólnych cech – dobrze do nich przykładowo możliwości komfortowej jazdy nawet przy znacznych prędkościach, duża zwrotność jak również wytrzymałość.

opony

Autor: iStock
Źródło: iStock
W razie zakupu tego rodzaju opon znacząco pomocna jest różnica między oponami diagonalnymi a radialnymi – radialne są bez wątpienia najlepsze w cięższych sytuacjach, ponieważ posiadają znaczną wygodę jazdy, mają niesamowitą trakcję oraz niski opór tłoczenia. Z kolei diagonalne sprawdzają się najsprawniej na twardej powierzchni – są tam bardziej stabilne, niż radialne, jak również bardzo wytrzymałe. Do głównie kupowanych opon przemysłowych należą te przeznaczone do wózka widłowego, maszyn budowlanych ( przykładowo ładowarki, ale są osiągalne również do walca, a też wielozadaniowe.

Przy zakupie opon przemysłowych warto zwrócić uwagę, czy najbezpieczniej wybrać opony przemysłowe pneumatyczne, elastyczne bądź bądź tzw. superelastyczne. Różnorakie kategorie opon możesz zobaczysz na tej stronie. Opony superelastyczne istnieją od niedawna, a ich cechy są naprawdę unikatowe – ich znaczna mobilność sprawia, że są to ogumienie wytrzymałe, stabilne, odporne na uszkodzenia oraz nie wymagają dodatkowej obsługi. Dzieje się tak dzięki trójwarstwowej konstrukcji. Do ich dodatkowych zalet należy też pochłanianie drgań. Przeważnie są wykorzystane w trudnych warunkach – chociażby dla pojazdów wyciągowych. Kiedy warunki są odrobinę lżejsze ale w dalszym ciągu odrobinę wymagające, odpowiednim zamysłem jest nabycie opon elastycznych. Są przede wszystkim dwuwarstwowe.

Opony przemysłowe pneumatyczne natomiast są o wiele bardziej uniwersalne, oraz dlatego wykorzystane praktycznie codziennie. Nieraz są ponadto wzmacniane opasaniem, co o wiele wpływa na ich trwałość. Opony pneumatyczne do wózków widłowych są w dzisiejszych czasach osiągalne w najróżniejszych rozmiarach i wzorach bieżnika. Przy wybieraniu opon z oczywistych względów trzeba wziąć pod uwagę to a, także wagę pojazdu czy ładunku – opony przemysłowe także się różnią ze względu na wagę.

opony

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze wybrane opony przemysłowe charakteryzują się komfortem jazdy, stabilnością, dużą wytrzymałością, doskonałym wyrównaniem – tworzą z pojazdem niesamowitą harmonię. Aby służyły jak najlepiej, dobrze czasami oddawać je do kontroli, sprawdzać wyważenie (brak tego spowoduje mniejszy komfort jazdy maszyną, niepotrzebne drgania, nieprzyjemny hałas a, także szybsze zużycie), w przypadku potrzeby – bieżnikować. Należy dopasowywać ich rodzaje w zależności od tego, jak zazwyczaj są używane.

Dobry serwis sprzedający ogumienie przemysłowe niewątpliwie jest w stanie znakomicie doradzić, które marki i rodzaje opon są najlepsze dla danego pojazdu.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*