7 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Różnice w metodach gazowania ziaren powiązane są ze specyfiką Wnętrza w którym ma być prowadzona dezynsekcja. Bazą efektywnego zabiegu fumigacji będzie szczelna budowla, jaka zagwarantuje utrzymanie zalecanego stężenia gazu przez stosownie długi czas.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dla fosforowodoru szczelność budowli jest wyjątkowo ważna, bowiem gaz ów ulatnia się łatwiej a także prędzej niż inne fumiganty. Typową szczelność, w toku zabiegu gazowanie zboża tymże specyfikiem, zapewniają budowle które po uszczelnieniu wytrzymują nadwyżkę naporu wewnętrznego od 500 Pa do dwieście pięćdziesiąt Pa przez przynajmniej 5 minut po wypełnieniu ich ziarnem.

Jeśli interesuje Cię opisywana problematyka, to poczytaj tutaj (https://s-performance.pl/cennik/) pozostałe dane na omawiany temat. Będą tak samo ciekawe i zapadną Ci w pamięć na długi czas.

W przypadku fosforowodoru istotne jest podtrzymanie jednorodnego stężenia przez wystarczająco długi czas dla wykluczenia wszystkich owadów. Celem fumigacji musi być całkowite zwalczenie wszelakich stadiów szkodników magazynowych każdego owada w taki sposób ażeby nie mogła powstać u nich wytrzymałość na fumiganty.

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Fumigacja zboża w silosach.

Interesujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie eżektor podciśnienia, którą tu odnajdziesz, też jest coś ciekawego.

W procedurze tej specyfik do gazowania zboża stosowany jest na ziarno, a więc powinien być równomiernie mieszany. Taki sposób zwalczania jest częstokroć wykorzystywany w wypadku, kiedy porażenie szkodnikami obejmuje całkowitą objętość ziaren, lub jeśli jest dojście do strumienia ziarna w trakcie napełniania elewatora bądź przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.

Gdy zboże jest gazowane w małej, ograniczonej przestrzeni bądź w cienkiej warstwie na powierzchni, zgęszczenie fosforowodoru może przewyższać 2% objętości powietrza. Jednostka udająca się do wnętrza musi być zaopatrzona w aparat tlenowy.
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*