7 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Praca w IT to dzisiaj jedna z najbardziej intratnych branż, w których dobrze jest poszukiwać stanowiska. Wymagana jest odpowiednia wiedza i duże umiejętności, jednakże mając je bez problemów znajdziemy stałą posadę na naprawdę korzystnych warunkach, przede wszystkim finansowych. Jeżeli zainteresowała cię taka praca, tester jest jednym ze stanowisk, od którego można zacząć, by później wspinać się po kolejnych szczeblach kariery.

tester

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Tester oprogramowania to osoba, która wykonuje testy funkcjonalności urządzeń IT wykorzystywanych w konkretnych firmach. Musi nie tylko weryfikować czy systemy funkcjonują prawidłowo, ale również znaleźć przyczynę, dlaczego tak się dzieje. To tak naprawdę ich nadrzędne zadanie, gdyż nie wystarczy odkryć błąd, trzeba jeszcze zorientować się z jakiego względu występuje, aby móc go nareperować. W jaki sposób zostać testerem? Musimy mieć wykształcenie informatyczne bądź elektroniczne, a szczególnie przydaje się umiejętność programowania. Najbardziej mile widzianymi kompetencjami zaś są logiczne myślenie, jak również możliwość działania w grupie, ponieważ niejednokrotnie mogą być potrzebne konsultacje czy wspólna burza mózgów, umożliwiająca szybciej wychwycić uchybienia danego systemu.

Co więcej konieczna jest cierpliwość, ponieważ praca na tym stanowisku nie za każdym razem jest pełna emocji – to zazwyczaj godziny (zobacz kalkulator godzin nocnych) mozolnego testowania oraz stałego kontrolowania, co jest nie tak – . Zaczynając pracę jako tester, można później z powodzeniem szykować się na lepsze stanowisko, nie zapominającym o ciągłym rozwoju oraz zyskiwaniu nowych

tester

Autor: Alan Wolf
Źródło: http://www.flickr.com

umiejętności. Początkowo zarobki nie będą największe, jednakże z czasem nasza płaca może wzrosnąć kilka razy.

Miej na uwadze, iż zwłaszcza w tej branży pracę warto jest zacząć już na studiach, aby jak najszybciej uzyskać istotne dla naszej kariery kontakty i doświadczenie, jakiego nie zapewni nam uczęszczanie na wykłady. Należy już na wstępie mierzyć się z realnymi problemami informatycznymi, tym bardziej, że to branża, jaka cały czas się zmienia, toteż i my musimy umieć nadążać za niniejszymi przemianami. Będąc na studiach, poszukaj firmy, w której będziesz mógł zacząć praktyki, a później będzie ci o wiele prościej starać się o pierwszy staż czy zatrudnienie – jeżeli nie od razu na etat, to może na umowę zlecenie.
Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*