28 March 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Wyciszanie stosuje się głównie po to, żeby polepszać przestrzeń akustyczną w środku samochodu.

Najważniejszym powodem używania wygłuszenia jest podwyższenie komfortu jazdy poprzez zredukowanie szumu rozbrzmiewającego z zewnątrz kabiny pojazdu, w tym szumów powietrza opływającego karoserię, czy hałasu motoru. Do wyciszenia auta wolno użyć rozmaitych półproduktów.

Najpopularniejsze są maty mata do samochodu bitumiczne. Ich atutami jest nieduży koszt, również całkiem stosowne przymioty izolacji akustycznej. Spotyka się także maty bitumiczne z powierzchnią aluminiową, które są odporne na znaczną temperaturę i dzięki temu winny być wykorzystywane w komorach napędów Więcej znajdziecie tutaj (warte przeczytania).

Na wyciszanie samochodu wyśmienicie nadają się surowce filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć

Autor: Jeremy
Źródło: http://www.flickr.com

Poleca się je zwłaszcza do głuszenia hałasu, ponieważ posiadają idealne cechy łagodzenia dźwięków i redukcji wibracji. Z sukcesem używane są przede wszystkim na częściach takich jak podłoga, czy bagażnik samochodu, stosuje się ich jednak również w innych miejscach. Maty filcowe mają mniejszą od mat bitumicznych zdolność polepszania przestrzeni akustycznej pojazdu.

Zaciekawiła Cię tamta informacja? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na serwisie (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory.html) inne artykuły, one również są na opisywany temat.

Po zainstalowaniu wyciszenia możemy liczyć na redukcję szumów dobiegających z zewnątrz samochodu. Nie usłyszymy również charakterystycznego świstu powietrza przy omijaniu wozów z naprzeciwka. Ograniczenie hałasów można osiągnąć także poprzez montaż na elementach podłogi samochodu.

Po zamontowaniu wyciszenia na elementach komory silnika, oraz ściany grodziowej zdołamy zniżyć szum silnika, a wygłuszenie bagażnika zredukuje dźwięk dobiegający z układu wydechowego. Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj wyciszenie wnętrza pojazdu.

Następne walory to usztywnienie nawierzchni blach, również okazja usunięcia różnych szumów dobiegających z wnętrza samochodu.
Wyciszanie samochodu również korzystnie oddziałuje na odbiór dźwięku. Okaże się on zdecydowanie czystszy, bardziej dynamiczny i dokładniej usłyszymy osobne dźwięki. Warto zauważyć, że montaż dodatkowego wyciszenia drzwi przednich pozwala zdobyć czasami lepsze rezultaty aniżeli wymiana frontowych głośników. Jakkolwiek najbardziej odpowiednie rezultaty osiągniemy, zestawiając te dwa rozwiązania.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*