3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Dbając o samochód, myślimy przede wszystkim o tym, żeby był sprawny, ale również o tym, aby jazda w nim była jak najbardziej wygodna. Na ten ostatni aspekt składa się wiele elementów: wygodne powinny być siedziska, wygodne powinno być sterowanie autem (a więc odpowiednio dobrze rozbudowany panel z bezproblemową obsługą), jak również powinny znaleźć się rozwiązania, jakie sprawią, że jazda będzie prawdziwą przyjemnością. Do takich zalicza się na pewno czyste i pachnące powietrze.

filtry kabinowe

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

W tym ostatnim przypadku, najważniejszą rolę odgrywa rzecz jasna odpowiednia klimatyzacja, bez jakiej trudno obyć się w aucie, niezależnie jak długa jest nasza podróż. Ale oprócz standardowych rozwiązań w tym zakresie coraz częściej stosuje się także rozwiązania dodatkowe, jakie mają poprawić jakość powietrza w samochodzie, a dzięki temu komfort jazdy. Do takich rozwiązań należą oczywiście filtry kabinowe – zobacz na Czyste powietrze podczas jazdy to podstawa, zarówno jeśli chodzi o pasażerów, jak i o ochronę środowiska. Jak wiadomo to właśnie spalanie paliwa przez auta jest jedną z głównych przyczyn jego zanieczyszczenia, stą też tak ważne jest szukanie rozwiązań dzięki jakim ten szkodliwy wpływ będzie znacznie bardziej ograniczony. Wspomniane filtry to jedno z takich rozwiązań. Są to swego rodzaju maty maty bagażnikowe filtracyjne, które montuje się w aucie, aby tym sposobem mogły oczyszczać powietrze docierające do wewnątrz auta z rozmaitego rodzaju pyłów, kurzu, czy niemiłego zapachu. Tym sposobem komfort jazdy zdecydowanie bardziej się poprawia. Wymienione filtry są niejako uzupełnieniem pracy klimatyzacji, dlatego też z reguły montowane są w pobliżu wlotu do wentylacji.

klimatyzacja

Źródło: pixabay

Podstawowym ich zadaniem jest usuwanie różnego typu zanieczyszczeń powietrza, z kolei te bardziej zaawansowane mogą również pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Jeśli jako uzupełnienie wykorzystamy w samochodzie wysokiej klasy nawilżacz powietrza, mamy zagwarantowane, że jazda będzie zawsze czystą przyjemnością i to w dosłownym znaczeniu. Warto zamówić tego rodzaju filtry w firmie, która oferuje równocześnie niezbędny serwis, bowiem maty filtracyjne trzeba średnio co pół roku wymieniać, żeby właściwie wywiązywały się z zadania ((sprawdź tutaj)).

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*