28 March 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Nie każdy z nas potrzebuje samochodu każdego dnia, by dostać się do pracy, lub korzystać z usług pierwszej potrzeby, ponieważ miejsce zamieszkania usytuowane jest z daleka od miasta. Co zrobić w sytuacji kiedy zdarzy się okazja, w której auto spisałoby się najlepiej? Np. na majówkowy wypad, lub wakacyjną wyprawę ze znajomymi? Kupno rzecz jasna nie wchodzi w grę, bo niesie za sobą zbyt duże koszty.

Pro Rent
W takich sytuacjach przydatna jest możliwość wynajmu samochodu (zobacz polecane zabudowa warsztatowa busa) w wypożyczalni. W naszym kraju wciąż nie jest to cieszący się największą popularnością sposób korzystania z osobowych środków lokomocji. Szczególnie wówczas, kiedy z wielkim znojem, odkładaliśmy pieniądze na wyśniony wyjazd. Tym czasem zaś spora część z tych pieniędzy musiałaby pozostać w wypożyczalni i na stacjach paliwowych. Jakie są koszty wypożyczenia auta na urlopowy wypad? Czy to się opłaca?

Pomimo tego, że zakup a także opłaty eksploatacyjne własnego samochodu, to odczuwalny dla domowego budżetu koszt, warto uzmysłowić sobie, że jeżeli zamierzamy korzystać z oferty wypożyczalni za każdym razem kiedy nadarzy się okazja, wówczas będzie to znacznie kosztowniejsze niż się tego spodziewaliśmy. Jak wynika z cenników nie nie należą one do tanich.

Kwota jaką zapłacimy w Krakowie (korzystne ceny na stronie), Warszawie, czy Rzeszowie to suma wielu czynników. Zależy ona np. od jego marki, klasy wyposażenia, okresu na jaki chcemy auto pożyczyć lokalizacji wypożyczenia, a również miejsca zwrotu samochodu. Za wszelkie dodatki i udogodnienie płacimy oddzielnie, np. za dodatkowego kierującego – 25 zł dobowo, łańcuchy- to następne 300 zł, fotelik dla dziecka – 150 zł.Natomiast za wynajęcie samego pojazdu zależnie od modelu, np. na 3-14 dni zapłacimy od 50 zł do 2000, za miesiąc od 1500 do 10000.

Nie wahaj się – tylko zobacz oryginalny materiał, z którego dowiesz się mnóstwa interesujących danych w odniesieniu do przedstawianego tematu.

Ponadto, do ceny wynajmu, należy doliczyć obowiązkową kaucję, która może wynieść od 500zł do 2000. Trzeba także wiedzieć, że pożyczając samochód otrzymujemy go do użytku z pełnym bakiem i z pełnym bakiem również należy go zwrócić.


Wypożyczalnie samochodów to doskonały interes i bardzo przydatna usługa, pod warunkiem, że korzystamy z niej jedynie od czasu do czasu. Jeżeli jednak podoba nam się podróżowanie samochodem i mamy zamiar robić to częściej, być może to czas na zakup własnych czterech kółek?

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*