3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Wypadek czy awaria samochodu może spotkać każdego z nas, i jeśli coś takiego się stanie, to niezbędne będzie przeholowanie uszkodzonego lub zepsutego pojazdu. Przeważnie używane są w tym celu lawety, na jakie można załadować samochód i zawieźć go na docelowe miejsce. Tradycyjna laweta jest niewielką ciężarówką, jaka zamiast załadunkowej skrzyni posiada otwartą platformę. Koniecznie musi posiadać wyciągarkę, dzięki której da się wciągnąć samochód na platformę, a tam zostanie on bardzo dokładnie przypięty za pomocą lin i klinów, aby się nie mógł zsuwać.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Autolawety dość często służą jako drogowe pomoce, przyjeżdża nim na miejsce zdarzenia mechanik z doświadczeniem, i jeśli tylko będą takie możliwości, to będzie on próbował naprawić pojazd. Jeśli się uda, to właściciel sam odjedzie, a jeśli nie, to trzeba będzie zawieść auto w wyznaczone miejsce. Ponieważ wynajęcie lawety trochę jednak kosztuje, bo kwoty zaczynają się od kilku złotych za przejechany kilometr plus opłata początkowa, to warto pomyśleć o tym, aby wykupić pakiet assistance wraz z ubezpieczeniem pojazdu. Zależnie od wariantu będzie on obejmował różne wydarzenia, a koszty jego kupna są tak niewielkie, że wszystko się zwróci już po pierwszym nieprzewidzianym holowaniu.

Podstawowym zastosowaniem lawet jest pomoc drogowa, i tam też są one najczęściej spotykane – zobacz .

Jeśli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź rodzaje przenośników nas, a na pewno przeczytasz interesujące fakty.

Ale nie jest to jedyna możliwość ich użycia, można bowiem przewozić za ich pomocą przykładowo maszyny budowlane, płaskie pakunki czy nawet przyczepy producent przyczep samochodowych kempingowe i łódki. Ze względu na coraz większy import używanych pojazdów z krajów zachodniej Europy lawety są bardzo często wykorzystywane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał sprowadzić używany pojazd, który z jakiegoś powodu nie może jeździć po ulicach, to najlepszym wyjściem jest dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po załatwieniu wszystkich formalności zakupiony pojazd zostanie włożony u sprzedawcy na lawetę, a później w ciągu paru dni zawieziony w miejsce docelowe.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*