5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
W obecnych czasach bardzo często spotyka się zwrot „logistyka” i dużo innych z nim związanych. Większa część osób jednak nie wie lub ma bardzo ogólną wiedzę z czym to słowo się wiąże. Logistyka jest więc generalnie mówiąc dziedziną wiążącą się z przepływem rozmaitych surowców. Przepływ taki może odbywać się w różny sposób i na zróżnicowaną skalę, przykładowo międzynarodową. Z tą dziedziną blisko związane są określenia takie jak transport i spedycja.

Procesy takie jak na przykład transport na Białoruś na pewno będą z tą dziedziną powiązane. Logistyka obejmuje elementy ekonomii i zarządzania. Zajmuje się dbaniem o dobre warunki składowania towarów i powiązane aspekty. Ogromnie ważną kwestią w kontekście logistyki jest także wybór dobrego klienta i spełnienie jego wymagań w jak najdokładniejszy sposób i na czas. Specjalistyczne firmy warte polecenia znajdziesz tutaj: transport paletowy Leader Logistics.

centrum logistyczne

Autor: Stockmann Group
Źródło: http://www.flickr.com

Studia logistyczne

Od pewnego czasu logistyka występuje w charakterze kierunku fakultetu w szkołach wyższych. Logistykę studiuje się zarówno na uniwersytetach, uczelniach technicznych, jak i w ramach szkół wyższych typowo ekonomicznych. Najczęściej najkorzystniejszym wyborem są uczelnie typowo ekonomiczne, jednak ta sprawa zależy również od wybranej specjalności w obrębie kierunku.

Studia logistyczne zawierają w sobie elementy ekonomii i zarządzania, z pewnością w czasie nauki potrzebne będą zdolności menadżerskie. Należy pamiętać także, że jest to studia, na których potrzebne są umiejętności matematyczne na średnim poziomie, tak więc nie jest top kierunek dla ludzi mających problemy z matematyką w szkole. Specjalność należy wybrać w oparciu o to, co zamierza się robić w życiu.

Transport międzynarodowy samolotami

Autor: Alan Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Transport

Elementem ściśle wiążącym się z logistyką jest transport. Z transportem człowiek spotyka się na co dzień, również w obrębie pojedynczej firmy.

Towary mogą być transportowane w obrębie tego samego budynku, jednej linii produkcyjnej czy pomiędzy budynkami. Ma miejsce również na poziomie krajowym i międzynarodowym, za pomocą różnych środków transportu – zobacz leaderlogistics.pl/transport-morski-i-lotniczy/Bardzo istotne jest przewożenie produktów spożywczych, gdyż musi odbywać się w określonych warunkach. I tak na przykład do transportu mięsa stosuje się chłodnie hakowe.

Transport krajowy i zagraniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*