9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka uzna, że pierwszy rok berbecia bywa kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi wyłącznie o karmienie lub pilnowanie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swym słoneczku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Czy zbierasz materiały w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz więcej w omówieniu (http://www.safespace.pl/co-nas-wyroznia/). Ono również wyda się dla Ciebie atrakcyjne.

Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od ZUS na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie może być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało kto dziś zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*