7 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Niestety czasami zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service

Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest raczej niewiele, bo cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak osób, które twierdzą, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo nieznośna, że warto pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże można zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Opublikowany się w analogicznym portalu post na pewno także Cię zaintryguje – to wiarygodny serwis (http://www.expertodszkodowania.pl/) traktujący o omawianej sprawie.

Jest to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do ugody. Możemy chociażby zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy też zużyć cały zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*