5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Warszawa jest jedynym miastem w naszym kraju, które może poszczycić się dwoma pasażerskimi portami lotniczymi. Planując lot z jednego z nich, przede wszystkim warto sprawdzić, jak dotrzeć na lotnisko o czasie.
Zacznijmy od lotniska Warszawa-Modlin, który znajduje się dalej od centrum stolicy, ponieważ usytuowany on jest właściwie na obszarze Nowego Dworu Mazowieckiego.

biznes

Autor: Sheila Scarborough
Źródło: http://www.flickr.com
Dojazd trzydziestu pięciu kilometrów nie jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Pierwszą możliwością jest dojazd do Modlina własnym samochodem, zostawienie go na którymś z okolicznych parkingów i skorzystanie z parkingowego transferu na lotnisko (a także w drugą stronę). Jest on zazwyczaj komfortowy, ktoś zawsze odbierze nas tak, żebyśmy nie musieli czekać zbyt długo na naszego kierowcę.
fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Inną opcją jest skorzystanie z transportu zbiorowego: pociągów oraz prywatnych autobusów. Autobusy dojeżdżają na lotnisko z kilku miast w Polsce, rzecz jasna z centrum Warszawy także.
Podróż pociągiem również nie jest trudna, choć wymaga przesiadki na miejski autobus. Na szczęście można zakupić jeden bilet (na pociąg oraz autobus), a autobus został stworzony właśnie na potrzeby lotniska. Dojeżdża tam zatem całkiem szybko i pod samo wejście.
Reklamy zewnętrzne

Autor: vikkiq
Źródło: http://www.flickr.com
Transfer na lotnisko Chopina w Warszawie trwa krócej, bo jest ono wybudowane w obszarze samego miasta. Z centrum Warszawy można dostać się tam przede wszystkim pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest to wybór najdogodniejszy – pociąg jeździ prędko, ma sporo miejsc siedzących i nie czeka w korkach, które niemal co dzień formują się na Żwirki i Wigury, czyli ulicy, która prowadzi na lotnisko.

Jeżeli omawiany wątek Cię zainteresował, to odsyłam do witryny (https://www.testynaprawojazdy.eu/oferta.html), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zainteresują.

Jeździ tam także kilka linii autobusowych (w tym nocna), warto zatem zbadać i tę możliwość. Lotnisko posiada także terminal dla autokarów, dzięki czemu można na nie dotrzeć z różnych miejscowości na terenie Polski. Dojazd własnym autem i pozostawienie go na jednym z pobliskich parkingów (analogicznie do przypadku Modlina) również jest dość popularną opcją.

Oczywiście, na obydwa lotniska da się dojechać również taksówką. Cena takiego transferu będzie jednak nieporównywalnie wyższa. Naprawdę warto więc sprawdzić, czy skorzystanie z mniej luksusowego typu dojazdu nie okaże się szybsze i równie komfortowe.
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*