9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Jakiego typu jest historia nazwy Alfy Romeo? W jakiego typu latach powstała marka Audi i w jaki sposób się trzyma obecnie na Polskim rynku? Co z częściami do tego typu aut – czy posiadają przystępną cenę? Te wszystkie rzecz oraz jeszcze więcej w naszym artykule!

Alfa Romeo to jeden z najmocniej rozpoznawalnych samochodzików osobowych, o tematyce luksusowej oraz sportowych na globie. Jej pojawienie się możemy zawdzięczać ówczesnemu prowadzącemu branży motoryzacyjnej Alexandre Darracq, który wraz z Ugo Stellą stworzył firmę marki Darracq. Niestety firmie nie powodziło się w dobru sposób i wykupioną tę firmę. Nazwano ją Alfa, która oznacza „Anonima Lombarda Fabbrica Automobili” co w przetłumaczeniu na Polski dokładnie znaczy: Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna. Człon „Romeo” został dodany przez Nicola Romeo, który właśnie przejął kierownictwo nad firmą. Części Alfa Romeo, dzięki temu wszystkiemu są dosyć atrakcyjne . Istnieje możliwość odnaleźć również tańsze kawałki, jednak nie zostaną one tak dobrze wytrzymałe.
części alfa romeo

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com
Marka Audi pojawiła się w 1899 roczku dzięki dwóm panom: Augustowi Horh oraz Karlowi Benzem. Zakład narodził się w Kolonii oraz miał nazewnictwo „Horch” W roczku 1901 wyjechał pierwszy samochodzik ich osobistej konstrukcji, który nadał im wiele pozytywnych perspektyw do spoglądania w przyszłość.

Chcemy Cię namówić do równie fajnych wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij odsyłacz (http://www.myj-car.pl/myjnia-reczna/) i oglądaj to, na co masz ochotę.

Z początku jednakże nie były zbytnio popularne, dopiero w momencie gdy ówczesny szef (August Horh) założył nowiutką przedsiębiorstwo pod łacińskim odpowiednikiem swojego nazwiska „Audi” (które oznacza „słuchaj”) udało mu się w wolny sposób rozpocząć się wybijać.

Części do Audi, podobnie jak jest z Alfą Romeo, bywa zależna od modelu oraz konkretnej części, którą chcemy wymienić.
Jeżeli chcesz dobrze się dowiedzieć, ile kosztują części do obydwu samochodzików, zerknij na internet lub skontaktuj się z mechanikiem!
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*