3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Nie ma wątpliwości, że na warunki bezpiecznej jazdy wpływ mają przeróżne czynniki, w tym jednym z ważniejszych jest odpowiednie ogumienie. Niejeden kierowca lekceważy niestety tą kwestię i zapomina o dopasowaniu należytych opon do pojazdu i pory roku.

Opony w pojeździe są niezwykle istotnym elementem, decydującym o komforcie jazdy i bezpieczeństwie – prędkość hamowania pojazdu warunkuje właśnie między innymi odpowiednie ogumienie.

opony

Autor: SenseiAlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nie powinniśmy mieć kłopotów z dopasowaniem odpowiedniej opony do naszego auta, nie tylko z powodu szerokiego wyboru opon na rynku, ale także ze względu na to, że opony (opony do audi a4) do samochodów osobowych, podobnie jak opony ciężarowe (zerknij na to) muszą mieć zamieszczoną odpowiednią etykietę, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na jezdni oraz ograniczenie zużycia paliwa.

Zgodnie z przepisami kierowca nie ma obowiązku wymieniać opon z letnich na zimowe, niemniej na chłopski rozum jest to oczywiście sensowne rozwiązanie. Zaleca się, aby opony były zmieniane na zimowe, gdy na zewnątrz jest poniżej siedmiu stopni Celsjusza i gdy głębokość bieżnika będzie wynosić poniżej 4 mm.

Jeżeli po przestudiowaniu prezentowanego artykułu będziesz pragnął poszerzyć informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie niesamowicie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Nie powinniśmy też robić tak, że zmieniamy na zimowe tylko 2 koła, a pozostałe 2 zostawimy z oponami letnimi – bez wątpienia nie da to ani komfortu, ani bezpieczeństwa z chwilą jazdy.

W przypadku opon istotne są nie tylko ich odpowiednie wymiary i bieżnik, ale także należyte ciśnienie w kołach. Możemy sprawdzić samodzielnie wszystkie te parametry, ale zaleca się raz na jakiś czas kontrolę w profesjonalnym warsztacie samochodowym, gdzie szczegółowo skontrolowany zostanie stan techniczny opon.

Zanim dokonamy zakupu odpowiednich opon warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku sklepów, bowiem można spotkać się ze sporymi różnicami w cenie. Na pewno tanio można zamówić opony w internecie, zwłaszcza, że są one zazwyczaj w takich sklepach stosownie posegregowane z uwzględnieniem wszelkich podstawowych kryteriów doboru opony do samochodu. Najczęściej też sklepy internetowe dokładnie opisują właściwości opon. Zwłaszcza właściciele ciężarówek powinni z tego korzystać – dzięki dokładnej charakterystyce opon będą mogli przekonać się, które opony umieszcza się na oś napędową, które zapewniają mniejsze zużycie bieżnika i dłuższe przebiegi opon itd.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*