5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Większość maszyn specjalistycznych, również tych używanych w gospodarstwach rolniczych, nie używa się w czasie zimy. Po zakończonym sezonie powinny zatem czekać aż do wiosny. Niestety również przez okres swojego „odpoczynku” wymagają odpowiedniej konserwacji. Jeśli chcemy przeciwdziałać różnym niespodziankom, gdy okazuje się, że nie działają, należy mieć na uwadze należyte zabezpieczenie maszyn przez okres zimowy.

Przygotowując maszyny, np. wózki transportowe – , powinniśmy w głównej mierze niezwykle szczegółowo oczyścić je z różnego typu zabrudzeń i dodatkowo umyć, najlepiej wodą pod ciśnieniem. W ten sposób najskuteczniej pozbędziemy się wszelkiego typu zabrudzeń. Ciągniki rolnicze oc rolnika – , które zwykle są niezwykle mocno zabrudzone, najlepiej jest myć, wykorzystując fachowe roztwory alkaliczne lub też środki emulgujące.

W budownictwie coraz lepiej

Autor: Agencja inplusPR
Źródło: Agencja inplusPR

Bardzo istotną kwestią w przypadku wszelkiego typu maszyn jest również sprawdzenie stanu powłok malarskich. Jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki rdzewienia, warto je szybko usunąć używając np. drucianą szczotkę. Elementy malowane powinny zostać odtłuszczone, a później pokryte farbą podkładową. Doskonale nadają się do tego także specjalne farby antykorozyjne. W ten sposób będziemy pewni, że nasza maszyna po zimie nie pokryje się rdzą.

Elementy różnorakich maszyn, takich jak np. wywrotka – , robione są najczęściej z żeliwa albo ze stali. Należy zatem dobierać właściwe preparaty ochronne głównie pod kątem materiałów, z jakich zostały wykonane. W tym przypadku będą to różnego rodzaju smary, jakie idealnie przenikają w każde zakamarki. Tego rodzaju specyfiki nie mają wysokich cen, a doskonale się sprawdzają. Zanim nadejdzie zima musimy także sprawdzić stan akumulatorów, jeżeli dane urządzenia mechaniczne zawierają ten element.

Powinniśmy pamiętać także o tym, żeby na zakonserwowaną maszyny nie oddziaływały żadne czynniki atmosferyczne, które mogą powodować zmywanie wszelkich zaaplikowanych wcześniej materiałów konserwujących. Bardzo często praktykowanym sposobem jest okrywanie maszyn specjalną plandeką, która może je skutecznie chronić przed deszczem lub śniegiem. Tak zakonserwowane maszyny na pewno przetrwają zimę!
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*