1 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
W czasach kiedy ukończyłem liceum, w naszym ślicznym kraju ludzie zaczynali myśleć o własnych firmach. Tak jest do tej chwili. Starczy kilkuminutowy spacer po mieście w weekend a zobaczymy co najmniej kilka nienowiusieńkich miejsc gdzie można spałaszować doskonały obiad czy deserek po domowym obiadku.

kawa z przekąską na stoliku w kawiarni

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy niekiedy chodzę na kawę do przeróżnych kawiarni w mej okolicy, nawet o poniektórych pisuję informacje w necie.

Chcesz poszerzyć swą znajomość rzeczy z tego zakresu? Z tą myślą opracowaliśmy inny wpis na poniższej stronie – ciekawostka (www.abk.pl/kalendarz-szkolen/) czeka tam na Ciebie.

Jedną z takich kafejek pamiętam do teraz, zaprzyjaźniłem się nawet z jej posiadaczem. Zastanowiłem się ostatnimi czasy w jaki sposób stworzyć własny biznes – właśnie kafejkę, bądź co najmniej niewielkie bistro. Myśląc o czymś podobnym potrzeba się zastanowić nie jedynie nad tym czy umie się przyrządzić doskonałą kawę – co wcale łatwe nie jest – czy upiec smakowite ciasto. Musi się też przemyśleć czy korzystniej dla nas jest aby nasza kawiarnia była odrębną marką czy też aby korzystała z pomocy oraz praktyki innych. Jeśli uznamy iż potrzebujemy pomocy, lecz nie chcemy stracić kontroli nad naszym biznesem wystarczy w takim przypadku wystukać w przeglądarkę wyrażenie: kawiarnia franczyza – dalsze informacje tutaj: . Ów wariant finansowania zapewnia obydwu stronom umowy pełną swobodę. Jest to niezależność również w aspekcie prawnym – nie jest to spółka ani konsorcjum.

Wejdź na moje łącze – tam oczekuje na Ciebie kolejna porcja super wpisów. Nie zwlekaj! Będzie miło, jeśli napiszesz swą ocenę.

Ogródek lokalu gastronomicznego

Autor: VagabondTravels
Źródło: http://www.flickr.com
Strony są równorzędne i absolutnie niezależne gospodarczo. Porozumienie to jest troszkę analogiczne do umowy leasingu. Podług definicji ów typ finansowania łączy dwie niezależne działalności . Jedna ze stron zapewnia na przykład lokal oraz pracowników a pozostała swą wiedzę oraz doświadczenie, zazwyczaj też znak firmowy. Tak więc jest to układ polegający na swego typu wymianie. Z jednej strony inicjatywy stoją umiejętności – słowem – wartości niematerialne – z drugiej – jak najbardziej namacalne, tj. lokal w interesującym miejscu miasta.

Gdy już powstanie nasza kafejka, franczyza zostanie podpisana, pozostaje nam tylko kształcić się w rzemiośle by dostarczyć przyjemności naszym klientom. Można też w spokoju oddać się pichceniu, wymyślaniu nowych łakoci na bazie oddanej nam przez partnera receptury. Rzecz jasna dla przedsiębiorcy – łasucha taki interes to również wymówka aby wykreować sobie miejsce gdzie jego podniebienie będzie najbardziej rozpieszczane.

Książki a finanse , Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*