9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Zarysowanie karoserii na samochodzie może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej wytrawnemu oraz uważającemu kierowcy. Rysa na karoserii może być skutkiem nie tylko naszej czasowej nieuwagi, ale też wybryku chuliganów. Bez względu przyczyny zarysowania każdy właściciel auta pragnie ten defekt usunąć. Jak to wykonać najskuteczniej?

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Usuwanie rys z samochodu zależy od tego, jak jest głęboka. Wśród kosmetyków do pielęgnacji samochodu są produkty o specjalnym przeznaczeniu, które umożliwiają usuwanie rys z samochodu bez względu na ich głębokość. Wśród tych produktów znajdują się między innymi pasty, które pozwalają usunąć nawet głębokie rys na lakierze pojazdu. Pasty te można stosować do usuwania rys powstałych na starych oraz nowych modelach samochodów – czytaj dalej. Regeneracja uszkodzeń powstałych na karoserii jest z wykorzystaniem tych past szybka oraz wyjątkowo skuteczna. Dzięki tym produktom możliwa jest regeneracja karoserii pokrytych lakierem metalicznym, perłowym oraz wodnym. Pastę nakłada się na samochód , wykorzystując bawełnianą ściereczkę lub delikatną gąbkę.
Rysy na aucie można usunąć także środkami, które mają postać mazaka. Są one równie skuteczne, jak pasty. Kosmetyki te pozwalają na usuwanie płytkich oraz głębokich rys samodzielnie. Jeśli nie chcemy zarysowań usuwać samodzielnie, to jedynym rozwiązaniem jest odprowadzenie pojazdu do lakiernika – sprawdź. Renowacja porysowanego lakieru u lakiernika nie zawsze zakończy się położeniem świeżej warstwy lakieru. Najczęściej wykorzystywanym sposobem usuwania rys z karoserii samochodu u fachowca jest polerowanie. Zabieg polerowania powoduje, że lakier na aucie nabiera takiego samego wyglądu, jak przed powstaniem zarysowań. Jeżeli rysa jest bardzo głęboka, czyli dochodzi aż do warstwy podkładu, nie pozostaje nam nic innego, jak nałożenie nowej warstwy lakieru.Powstania zarysowań na pojeździe nie da się uniknąć. Do powstania niektórych przyczyniamy się sami, w nieodpowiedni sposób czyszcząc pojazd.

Jeżeli sądzisz, że opisywany tu post jest cenny i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji profesjonalne przyciemnianie szyb.

Rysy na samochodzie mogą pojawić się także podczas jazdy, gdy spod kół samochodu wypryskują niewielkich rozmiarów kamyczki. Większość z nich można usunąć, polerując samochód, ale są i takie, których nie usunie nawet najbardziej skuteczny preparat do polerowania. W takiej sytuacji niezbędna będzie wizyta u lakiernika.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*