3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Do ochrony najróżniejszych urządzeń, obiektów czy ich części przed wodą wykorzystuje się najróżniejsze typy materiałów. Ich parametry dobierane są do wymagań i miejsca, w jakim będą używane, dotyczy to przede wszystkim panujących obciążeń i temperatury.

Jeżeli będzie potrzebna jedynie podstawowa ochrona, przykładowo w postaci zadaszeń, to bardzo dobrze się w takiej roli sprawdzą na przykład płyty poliwęglanowe . Mają one dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na atmosferyczne warunki, przez co bez żadnego problemu da się ich używać nawet w przypadku większych powierzchni. Takie płyty bardzo często spotkać można na wiatach przystanków, sportowych obiektach czy tarasach. Z powodu swoich właściwości często sięga po nie także tworzenie instrukcji obsługi reklamowy.
płyty poliwęglanowe

Autor: stefanopaganini
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli będzie wymagana całkowita ochrona przed działaniem wody, przykładowo do wnętrza urządzenia, to wówczas konieczne będzie jego odpowiednie uszczelnienie. Obecnie największą popularnością cieszą się tu uszczelki gumowe (zobacz stronę), jakie są bardzo powszechnie stosowane zarówno w zastosowaniach domowych jak i przemysł – http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania -owych. Guma nie przepuszcza wody, jest odporna na działanie najróżniejszych chemikaliów a dodatkowo jest elastyczna. Dzięki temu doskonale się dopasowuje do kształtu elementu, tym samym dając bardzo dobre zabezpieczenie.

Dużą popularnością wśród konstruktorów cieszy się także Klingerit . Niejednokrotnie oferowany jest on pod postacią większych płyt, z których można po prostu wyciąć pożądany kształt uszczelnienia.
Transport krajowy i zagraniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*