5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Kolejki w urzędach pocztowych oraz skarbowych w końcówce kwietnia mogą trwożyć. Jest sposób, ażeby je ominąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie podatkowe można złożyć online. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się online. Polacy chętnie korzystają z owej możliwości.

Dajemy Ci darmowy wgląd (https://rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/) do następnych artykułów, jeśli tematy opracowane na tej witrynie niezwykle Cię porwały. Zatem nie czekaj!

Ażeby rozliczyć się online w programie – pity – lub na witrynie rządowej trzeba po czym odnaleźć na pasku u góry strony zakładkę „PIT”. Jeśli w nią wejdziemy, z kolumny po lewej stronie selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Tutaj wyświetli się rejestr wszystkich oprogramowań, jakie powinno się zainstalować na kompie, aby rozliczyć się przez internet. Osobom fizycznym najwygodniej korzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, bo PIT-y, które poślemy z jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały podpisu elektronicznego. Ażeby program działał prawidłowo, musimy ściągnąć oprogramowanie Adobe Reader 9.0.0 bądź nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

Przez internet możemy złożyć następujące blankiety: PiT-28, PiT 36, PiT-36L, PiT-38, PiT-16a. W programie „e-Deklaracje Desktop” trzeba więc wyselekcjonować stosowny druczek i rzetelnie go wypełnić. Kiedy będziemy już gotowi do wyekspediowania deklaracji do urzędu, trzeba je podpisać. Ażeby tego dokonać, powinno się napisać kwotę przychodu wykazanego w PIT-cie za przeszły rok – rozliczeniapit.

Potrzebne będą także, rzecz jasna, imię oraz godność, data urodzenia i tak zwany identyfikator podatkowy, jakim będzie nasz PESEL, ale wyłącznie w wypadku osób fizycznych, które nie prowadzą firmy.

Aktualnie ciężko jest znaleźć rzeczywiście nieszablonowy materiał. Jeśli masz taki sam problem, to zalecam ten portal. Są tam zamieszczone ekscytujące wiadomości.

Po wysłaniu e-PIT-a niepotrzebne będzie zachowanie UPO a więc Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, iż złożyliśmy e-PIT-a na czas.

Książki a finanse , Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*