3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Najprawdopodobniej każdy człowiek posiada pośród swoich znajomych kogoś, kogo nazywa się mianem złota rączka. Taki specjalista potrafi naprawić niemalże wszystko przy pomocy zwykłych przyrządów.

kupić

Autor: ///amy///
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich jest popularna lutownica, jaka służy do łączenia różnorodnych wykonanych z metalu części, jakie jednak nie są narażane na znaczne obciążenia. Jest ona wykorzystywana do robót dekarskich i przy naprawie sprzętów elektrycznych czy też w modelarstwie. Przy jej pomocy można by też tworzyć ozdobne wzorki na powierzchni drzewa. Lutownica zakończona jest tzw. grotem, czyli wymienną metalową końcówką. Im są one cieńsze, tym bardziej dokładne czynności można wykonywać. Istnieją groty proste i zakrzywione, przy czym używa się ich do prac o różnych charakterach. Lutownica działa na zasadzie podgrzania spoiwa łączącego lutowane elementy. Zazwyczaj jest to stop cyny i innego metalu. Do lutowania części elektronicznych powinno się używać stopu o 40 procentowej zawartości cyny, zaś do lutowania elementów wyprodukowanych z blachy ocynkowanej – stopu o 60 % zawartości cyny. W tym przypadku można by lutować np. rynny lub pokrycia dachowe.
Aby czynność lutowania przebiegała szybciej, wykorzystuje się ponadto kalafonię albo pastę do lutowania. Składniki te ułatwiają połączenie lutowanych elementów.

Jeżeli zaciekawił Cię taki materiał, sprawdź koniecznie ten świetny tekst (https://s-performance.pl/oferta/diagnostyka/) – on również jest warty zainteresowania, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Bardzo popularne są lutownice, które nagrzewają się dosyć długi czas (ok. parę minut). Posiadają one moc ok. 30-70W. Lutownice prędko się rozgrzewające, zatem lutownice transformatorowe, nagrzewają się w trakcie tylko paru sekund.

Minimalizuje to niebezpieczeństwo przegrzania elementu lutowanego.

Zajmują Cię takiego typu wątki? Masz ochotę na to, aby czytać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/czesci-zamienne,2,3527) wiadomości. Wszystko wyszukasz w podanym linku.

Takie przyrządy posiadają około 100W mocy. Należy mieć w pamięci, że do lutowania elementów elektronicznych, powinniśmy się posługiwać lutownicą o stosunkowo niewielkiej mocy.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*