9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Chlapacze ochraniają lakier progowy samochodu przed uderzeniami piasku, żwiru i kamieni spod kół, jakie uderzają z dużą siłą w trakcie jazdy.
W większej części typów nowych aut dostępne są oryginalne zabezpieczenia, które mogą być montowane na życzenie kupującego, lub dokupione później.

image - samochód

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Zdołamy wybrać z obfitej propozycji zamienników i wariantów uniwersalnych. Oryginalne chlapacze stworzone są z dobrych jakościowo materiałów i prezentują się bardzo dobrze, natomiast tanie zamienniki i zestawy uniwersalne to zazwyczaj wyroby niskiej jakości. Przednie chlapacze ograniczają obijanie progów, również drzwi przez piach, także kamienie. Minimalizuje się również tempo brudzenia bocznych części karoserii. Tylne chlapacze z kolei powstrzymują ilość wody, oraz błota, które podnoszone są przez koła, ograniczając jednocześnie brudzenie się tylnej części nadwozia. Ma to także duży wpływ na kierowców jadących za nami, gdyż chlapacze wstrzymają ilość kamieni, jakie mogłyby spod naszych kół znaleźć się na masce, bądź szybie samochodu podróżującego z tyłu.
Zakładanie chlapaczy jest względnie łatwą czynnością, która nie potrzebuje wyspecjalizowanej wiedzy, sprzętów, czy stanowiska warsztatowego. Przy montowaniu trzeba bardzo uważać, łatwo dopuścić do defektu powłoki, jaka chroni nasze podwozie przed korozją.

Poniektóre modele samochodów wymagają wiercenia w celu zamontowania chlapaczy, psujemy tym samym zabezpieczenie przeciwrdzewne.

Zaciekawił Cię ten temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy tekst (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/akcesoria-szorowarek-techkar,2,3763), który na pewno bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Przed zakładaniem warto zaznajomić się z instrukcją, która winna być dołączona do kompletu.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*