3 October 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Sprzedawanie produktów alkoholowych przez sieć to sprawa wysoce problematyczna. W Rzeczypospolitej tak naprawdę nie obowiązuje jasny zakaz tego rodzaju praktyk, jednak sądy zdają się wyznawać zasadę, iż jest to działanie nielegalne. Brak rzetelnej ustawy uniemożliwia regulację tej kwestii.

firma - ogląd

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma co ukrywać, że od długiego czasu w naszym kraju świetnie działa sprzedaż alkoholu przez internet. W sieci odnajdziemy wiele witryn internetowych sprzedających różne wyroby alkoholowe, korzystają z nich przede wszystkim konsumenci, którzy mają problem z zakupieniem takich produktów w swojej okolicy. Firmy nierzadko stosują tzw. seo copywriting, by ich witryny były bardzo dobrze widoczne dla internautów. Najgorsze jest to, że prawodawca wciąż nic nie zrobił w tej sprawie. Obowiązujące prawo pochodzi z 1982 roku i nie zabrania jednoznacznie sprzedawania wyrobów alkoholowych poprzez Internet. Nic dziwnego więc, że marketing w internecie, jeśli chodzi o alkohol, jest wyjątkowo popularny. Sklepy walczą o ten rynek.

Obecnie sprzedaż alkoholu przez internet jest elementem codzienności. Ludzie bardzo chętnie nabywają artykuły alkoholowe w taki sposób, a sklepy współzawodniczą w wymyślaniu kolejnych sposobów poradzenia sobie z dziurą w ustawie. W Unii Europejskiej lwia część państw zezwala na takie działanie, przeciw tym rozwiązaniom jest niewiele państw, należy do nich Norwegia. Przedsiębiorcy wskazują, iż wyroby alkoholowe są częścią naszych codziennych zakupów, dlaczego zatem marketing w Internecie ma dotyczyć, powiedzmy, artykułów spożywczych, a nie ma prawa być związany, na przykład, z winem. alterweb.pl/-marketing-internetowy0 . Prawda jest taka, że dopóki niespójności w ustawie są faktem, a parlamentarzyści nie napiszą lepszej ustawy, przedsiębiorcy będą z tego chaosu korzystać.

Nikt wszakże nie da rady zabronić takich metod jak seo copywriting i pozycjonowanie stron, by konsumenci bez problemu mogli trafić na strony sprzedające artykuły alkoholowe. alterweb.pl/-sprzedaz-alkoholu-przez-internet-prawo-i-ustawy . Trudno się więc dziwić, iż przedsiębiorcy uskarżają się na niekorzystne wyroki sądów, jeżeli prawo Prawo spadkowe Chorzów z lat 80. w żaden sposób nie przewidywało takiej możliwości, jak kupowanie poprzez Net. Rzeczywistość się zmieniła, a razem z nią musi zmienić się prawo, by lepiej chronić zarówno konsumentów jak i biznesmenów.
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*