3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Ciężarowe samochody stanowią aktualnie jeden z najpopularniejszych środków transportu. Codziennie setki tysięcy tirów przez całą dobę jeżdżą pomiędzy miastami, tak aby na czas dostarczyć transport. Jednak kierowcy ciężarówek w trosce o swoje bezpieczeństwo muszą przestrzegać ściśle określonych zasad dotyczących czasu jazdy, więc nie są w stanie jechać 24 godziny na dobę.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą robić określone przerwy, podczas których mają postoje, a w czasie gdy mogą jechać, to chcą ten czas wykorzystać najlepiej jak się da. Z tego też powodu jedną z najistotniejszych rzeczy jeśli chodzi o ciężarówki jest ich odpowiednia niezawodność, bo każda z awarii i wiążąca się z tym naprawa może za sobą nieść duże straty. Nowoczesne samochody ciężarowe projektuje się w taki sposób, żeby mogły bez większego problemu przejechać milion kilometrów. Lecz aby tak si stało, to niezbędnym warunkiem jest systematyczne pilnowanie stanu technicznego pojazdu, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkich przypadków, które się mogą zdarzyć. Więcej w temacie odnajdziesz tu: polecana pomoc drogowa tir.

Jeżeli już się jednak jakaś awaria przytrafi, to trzeba przede wszystkim postarać się, aby jak tylko się da jak najszybciej przeprowadzić naprawę. Bardzo pomocna w tym może być pomoc drogowa TIR, taka usługa jest coraz popularniejsza na naszych drogach. W wielu przypadkach doświadczony mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia jest w stanie naprawić zepsuty samochód wprost na miejscu postoju, bez konieczności holowania pojazdu do warsztatu. Wtedy postój nie powinien długo trwać i po naprawie można dalej ruszać w dalszą trasę. Sprawdź: polecana naprawa naczep.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Nieco odmiennie sytuacja będzie wyglądała, jeżeli coś się stanie przy naczepie. Tu niestety często się okazuje, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wykręcenia jakiś elementów lub ich dokładnego zespawania.

Jeśli masz ochotę w większym stopniu przeanalizować omawiany tu problem, to kliknij tutaj. Bez strachu, to wiarygodny link (http://www.myj-car.pl/) – są tam ciekawe informacje.

Z technicznych powodów może się okazać, że nie da się tego zrobić na poboczu. I w takim przypadku koniecznie będzie zawiezienie naczepy do stacji serwisowej, w jakiej wszystko będzie można właściwie naprawić.

Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*