3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Jedną z największych legend przemysłu motoryzacyjnego jest korporacja, która już od ponad stu lat produkuje różnorodnego typu auta, motocykle oraz znane na całym świecie silniki, które były wykorzystywane także w lotnictwie.

Znalazło to nawet odzwierciedlenie w logo tej firmy. Jest to biało-niebieska (czyli w kolorach Bawarii) szachownica w formie kręgu utworzonego przez śmigło.
samochód

Autor: Marcin Chady
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie firma funkcjonuje w wielu różnych dziedzinach motoryzacji. Produkuje pojazdy osobowe i terenowe. Motocykle tej firmy już od 1967 roku są produkowane jedynie w fabryce w Berlinie. Od kilkudziesięciu lat słyną ze swej wysokiej klasy i z motorów typu bokser, czyli o układzie przeciwległym (typ R), lecz produkuje również silniki rzędowe (do sześciu cylindrów, seria K) oraz dosyć niewielkie motory jednocylindrowe (seria G i F). Koncern ma także siostrzaną spółkę pod nazwą BMW M, która odpowiada za produkcję pojazdów o nieco lepszych osiągach. Są one także trochę lepiej wyposażone i dostosowane do niezwykle restrykcyjnych wymagań bardzo bogatych klientów. Koncern ma także inne popularne marki, w tym popularne angielskie luksusowe limuzyny.

drzwi samochodowe

Autor: charlie vinz
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawostką dla co poniektórych osób mógłby być fakt, że firma BMW od 1950 roku robi także rowery. Obecnie jednym ze sztandarowych modeli tego typu pojazdów jest kosztujący ok. 15 tys. złotych elektryczny rower o sile 250 W.

Omawiany materiał jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zaciekawi Cię również nowa treść (http://www.magazynauto.pl/testy/hyundai-tucson-1-6-t-gdi-7dct-4wd-n-line-test,aid,1498), która ma zbliżone tematycznie zagadnienia.

Teraz firma funkcjonuje na obszarze całego świata i ma bardzo rozwiniętą sieć dealerską. Oferowane przez BMW pojazdy cieszą się nie malejącą popularnością pośród wszystkich klientów.

Jest to potwierdzone faktem, że pojazdy tej marki są niezwykle często używane przez różnorodnego rodzaju służby specjalistyczne. Są to oczywiście stosownie ulepszone pojazdy, które mogą posiadać m.in. przeciwpancerne okna.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*