9 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Historia turbodoładowania jest nieomal tak rozwlekła, jak dzieje motoru benzynowego. Pierwsza turbosprężarka oferowała ograniczone wykorzystanie, nadawała się do wykorzystywania tylko do ogromnych jednostek napędowych, typu silniki okrętowe.

W biznesie samochodowym etap dodawania mocy silnikom zaczął się wraz z silnikami aut ciężarowych.

Obecnie dostęp do aktualnych danych jest bardzo ważny, zatem sprawdź wpis z serwisu, gdyż mówi on o pokrewnej kwestii.

Od tego momentu powoli zaczęło się wprowadzanie tego procesu do biznesu samochodowego.

Wartość turbin w osobówkach zwiększało się, ponieważ wzrastała ich sprawność, a emisja spalin ogromnie spadała (czytaj dalej na tej stronie). Aktualnie dodawanie mocy motorów benzynowych w pierwszym rzędzie nie bywa roztrząsane w aspektach wydajnościowych, a wiąże się z widocznym zmniejszeniem zużycia paliwa, a to w konsekwencji przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczenia przyrody. Podobnie wygląda to jeśli przyjrzymy się sytuacji ciężarówek. Stąd tak ważne jest, żeby turbosprężarka była zawsze sprawna. W wypadku usterek, jakich nie da się (osauto.pl) się ustrzec, obligatoryjna jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To duży wydatek, ale o wiele bardziej opłacający się aniżeli wymiana starej sprężarki na całkowicie nową. Nie dziwne więc, iż speców grzebiących się tylko w turbosprężarkach jest taki ogrom.

samochód BMW

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby łatwiej zrozumieć zastosowanie turbsprężania i tego jak ważna bywa regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, powinno się zrozumieć tę technikę oraz zaznajomić się z metodą spalania paliwa w silniku. Aktualnie, najmocniej popularne i znane są jednostki napędowe czterocylindrowe. Cykl roboczy takiego typu jednostki napędowej przerabiany w czasie podwójnego obrotu wału wykorbionego składa się z następujących kroków: zasysania, kompresowania, dekompresji i wydechu, a mianowicie usuwania CO2.

Taka łatwa metoda funkcjonowania jednostki napędowej dostarcza różne możliwości ulepszania jego siły, przez: zwiększenie pojemności skokowej, lub zwiększenie prędkości obrotowej. Mając w pamięci te podstawowe zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie wydaje się niczym skomplikowanym –
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*