9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Ulice pełne są podobnych do siebie pojazdów, jakie nie zwracają na siebie najmniejszej uwagi. Nic zatem dziwnego w tym, że nie brakuje takich zmotoryzowanych, którzy chcą wyróżnić się w drogowym potoku powszedniości. Jedną z metod na taki efekt jest tuning, innymi słowy wyposażenie wozu w nieprzewidziane przez producenta gadżety a także dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i właściwości jezdnych auta bądź jego wyglądu. Ten drugi, mniej kosztowny i bardziej efektowny, może jednakże zostać zakwestionowany przez najbliższy napotkany patrol policji.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Czego zatem amantom tuningu czynić nie wolno? Poniektórzy zmotoryzowani tuningowanie wozów odbierają jako objaw własnego charakteru, krzyk mody, określenie swej osobowości jak też niezależności. Dla nich takowa zabawa ma głównie wymiar estetyczny. Chcą oni w taki sposób stworzyć jedyny, unikalny egzemplarz danego modelu. Tuning samochodowy – (regeneracja filtra dpf) wizualny ma na celu przemianę wyglądu pojazdu z zewnątrz jak też we wnętrzu. Wewnątrz czterokołowców możemy przekształcić prawie wszystko, poczynając od kierownicy, tapicerki, wymiany zegarów, montażu dodatkowego oświetlenia (sprawdź to oświetlenie tuningowe jak też montażu ekranów LCD, wstawiania wyposażenia audio, itd.

Przy zmianach zewnętrznych czterokołowca najczęściej spotykamy się z zastosowaniem efektownych aluminiowych obręczy, zainstalowaniem sportowych tłumików, wykorzystywaniem różnych ozdób, progów, zderzaków. Opcji wprowadzenia modyfikacji jest faktycznie bez liku, a wszystko zależy od zasobów finansowych a także fantazji klienta. Prawie wszystko.

Krajowe prawo nie zakazuje dokonywania tuningu pojazdów. Tuning wozów (rekomendujemy ten tuning sklep internetowy) jest akceptowalny pod warunkiem jednak, iż tuningowane fragmenty ekwipunku nie zagrażają bezpieczeństwu tak osób nim jadących, jak też innych uczestników ruchu. Zanim zaczniemy realizowanie modyfikacji w naszym wozie warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz obszaru ich niezbędnego wyposażenia, a dodatkowo z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w materii zakresu i sposobu przeprowadzania badań technologicznych aut a także wzorów dokumentów stosowanych przy tychże badaniach.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*