5 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Zamiast kupować samochód ciężarowy, można rozwiązać kłopot przewożenia różnorodnych rzeczy w inny sposób. Konieczne będzie zamontowanie (jeżeli go nie ma) zaczepu do holowania do naszego samochodu.

Nawet z niewielkiego auta można w tego typu sposób zrobić samochód na wyjazd z całą rodziną.
osiedle

Autor: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA
Na dowolnej stacji benzynowej albo w wypożyczalni przyczepka – (przyczepka do minikoparki) jest do wynajęcia. prawo jazdy kategorii B uprawnia do holowania samochodem dowolnej przyczepki w tym przyczepki kempingowej. Prawo jazdy kategorii B+E natomiast daje prawo do holowania przyczepy, jaka nie jest lekka i lawety. W pierwszej rubryce dowodu rejestracyjnego jest podana dopuszczalna masa przyczepy hamowanej, którą może ciągnąć samochód. W rubryce drugiej natomiast jest miejsce na wpisanie dopuszczalnej całkowitej masy przyczepy niehamowanej, jaką można by podpiąć do samochodu. Przyczepa również ma swój dowód rejestracyjny i w jego rubryce F.2. podana jest kompletna masa przyczepy (idź tutaj przyczepa 2 osiowa), jaka nie może być większa niż ciężar samochodu. Przyczepa hamowana tym różni się od niehamowanej, że posiada ruchomy trzpień, nad którym jest dźwignia hamulca ręcznego. W przyczepie niehamowanej tego mechanizmu nie ma.
przyczepka

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Jest możliwość montażu zaczepu do większości samochodów. Są to zwykle niewielkie pojazdy. Do nich zamocowanie zaczepu do holowania będzie kosztować około 200 złotych. Będzie to wtedy tańszy odpowiednik. Za produkt uznanego wytwórcy będzie trzeba zapłacić ok. 450 PLN. Jeszcze drożej będzie wtedy, kiedy zaczep ma być zabezpieczony zamkiem. Istnieją nawet haki za dwa tysiące, ale to już jest górna granica kosztów. Mieć w pamięci należy, aby wybrać zaczep renomowanego producenta. Dużo niedrogich haków ma kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne. Za zamontowanie haka w warsztacie samochodowym trzeba zapłacić ok. dwustu PLN.

Posiadacze przyczepek kempingowych powinni mieć w pamięci, że mają małe ograniczenia jeżeli chodzi o parkowanie przyczepki. Zestaw samochodu z przyczepą można zostawić na jakimkolwiek parkingu, ale kłopot będzie po odłączeniu przyczepy od auta.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*