3 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Ryczący silnik, kłęby spalin i pisk palonej gumy – to marzenie wielu większych i mniejszych chłopców. Mniejsi realizują swoje marzenia za pomocą resorówek, samochodzików i wreszcie sterowanych radiem modeli. Duzi mogą wsiąść za kierownicę własnego auta i wyruszyć w drogę, ale najczęściej kończy się to w miejscu pracy, hipermarkecie czy szkole, i okazyjnie na rodzinnych wyjazdach.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i samochód też jakiś inny, zamiast sportowego bolidu praktyczny i wygodny van lub sedan. Nowe auta mają wprawdzie dość dobre parametry, jednak mimo wszystko jest im daleko do rasowego sportowego pojazdu. W zdecydowanej większości przypadków samochód (kliknij po szczegóły) będzie jakimś kompromisem między codziennym życiem, to znaczy pracą lub rodziną, a marzeniami. Jeżeli w rodzinie jest jedynie jedno auto, to przeważnie będzie to wygodne, funkcjonalne kombi, gdyż do sportowej maszyny ciężko jest się zapakować na wakacje z żoną i dwójką dzieci.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak okazuje się jednak, przy w sumie niewielkich kosztach można chociaż trochę spełnić swoje marzenia. W większości silników, w które są wyposażone jeżdżące po ulicach naszych miast auta, są spore zapasy mocy. Wykorzystując odpowiednie przeróbki można spokojnie zwiększyć ten parametr o kilkanaście nawet procent, przez co samochód będzie znacznie lepiej jeździł, przy zachowaniu swojej funkcjonalności.

Najpopularniejszy wśród wielbicieli przeróbek jest chiptuning ,http://www.s-performance.pl/ektronika sterująca silnikiem jest zmieniana przy pomocy odpowiedniego chipu. Już samo włożenie tego typu chipa dać może w rękach sprawnego fachowca znaczącą poprawę osiągów, lecz zaoferować może znacznie więcej. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może pójść krok dalej, i poza zmianą sterowania silnikiem wymienić sporo podzespołów. Nowy osprzęt, większe cylindry czy sportowe sprzęgło na pewno mogą dodać sporo mocy do każdego silnika.
Ranking samochodów dostawczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*