9 December 2023

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Jeśli musieliśmy pracować poza granicami naszego kraju to, również należy nam się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Warto wiedzieć, że można się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, gdzie przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii zwrot podatku zza zagranicy) to sytuacja jest następująca możemy odzyskać podatek nawet do czterech lat w tył i co istotne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje problemów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w następnych latach. Wszelkie informacje dotyczące kwoty, jakiej możemy się spodziewać zapisane są w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej współpracy z jakąś firmą. Wiadomo, że, jeżeli chodzi o konkrety to trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w naszym kraju przy rozliczaniu się z podatku, tak również w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile dana osoba płaciła składek, jak długo pracowała i na jakich warunkach była zawarta umowa. Jednak, jeśli zdaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju zdecydowanie przerośnie nasze możliwości, to powinniśmy skorzystać z oferty firm, które odzyskają za nas nasze środki. Oczywiście będzie trzeba zapłacić taką usługę. Ale, jeżeli okaże się, że kwota zwrotu jest duża, to możemy sobie pozwolić na takie wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy od niemieckiego państwa

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, kiedy zależy nam na odzyskaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju trzeba mieć wszystkie papiery, które pozwolą nam starać się o zwrot podatku z Niemiec (więcej przeczytasz gdy chodzi o zwrot podatku z ziem niemieckich klikając na link).

Gdy przekonasz się, że zaprezentowany w tym serwisie post jest godny uwagi, kliknij ten link, a zobaczysz więcej kancelaria adwokacka Lubin tego typu materiałów!

Wiadomo, że istotne jest, to czy pracowaliśmy legalnie. Jeżeli nie mieliśmy żadnych umów to na pewno nie otrzymamy żadnych pieniędzy.

Dlatego jeśli praca była legalna to można starać się o zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Także nie trzeba się denerwować, że w związku z naszymi zawirowaniami życiowymi, pieniądze będą nie do odzyskania po paru miesiącach. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli czas, by się za to wziąć. Dlatego powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już powrócili do naszego pięknego kraju i nie mają ochoty wracać do Niemiec. Dobrze zainwestować w takie usługi, jeżeli chcielibyśmy odzyskać należne nam kwoty, a sami nie mamy jak się za to racjonalnie wziąć.
Książki a finanse , Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*