1 December 2022

o autach wiemy bardzo dużo a nawet więcej
Zawsze się czegoś uczymy, nie ma od tego odstępstwa. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Posiadane informacje nas wzbogacają, ale także czyni życie łatwiejszym. Nic dziwnego w tym, że osoby o najwyższym ilorazie inteligencji radzą sobie doskonale z wieloma różnorodnymi problemami.

pracownicy

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Po prostu, mądry człowiek więcej osiągnie, dzięki elastyczności swojego umysłu, jest nastawiony na zmiany w życiu, na zdobywanie nowej wiedzy. Jest to niezwykle istotny fakt dla każdego z nas.

Zdobywamy wiedzę już od najmłodszych lat. Właśniekiedy jesteśmy najmłodsi wtedy przyjmujemy najwięcej wiedzy. Nasze mózgi są w dzieciństwie bardzo elastyczne, przygotowane na naukę. W kolejnych latach ta naturalna zdolność trochę kuleje, gdyż mózg już nie jest taki skory do przyjmowania bodźców, więc musimy go do tego trochę przymusić.

Jeśli masz chęć poczytać więcej na opisywany temat, wejdź na odnośnik tu – informacje tu zawarte są bardzo fascynujące.

A jak to zrobić? Oczywiście dawkując mu coraz to nową wiedzę. Wiedzą o tymludzie prowadzący własny biznes. To własnie oni co rusz otrzymują nową dawkę wiedzy, czy to dotycząca zatrudnionego personelu, na przykład rezerwy pracownicze (rekomendujemy szkolenie: zarządzanie zdalne szkolenie w ofercie franklin covey) czy bardziej związane z dziedziną opcji menadżerskich.

menadżer

Oczywiście, nie jest to najważniejsze. Uczymy się w szkole, na kursach, studiujemy, dzięki którym poszerzamy swoją wiedzę. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest na przykład tak zwany Uniwersytet trzeciego wieku. Naukę pobierają tam osoby dojrzałe wiekiem, które wyrażają pogląd – słusznie zresztą – że wiedza jest najważniejsza i że opłaca się uczyć niezależnie od posiadanej metryki.

Takie osoby są żądne wiedzy, dlatego chętnie biorą udział w takichakcjach. Mnóstwo rzeczymożna też się dowiedzieć od naszych dzieci. Kiedy już je mamy wiemy, jakie pytania i z jaka częstotliwością potrafią zadawać.

To ciągłe drążenie tematu zmusza i nas do podjęcia wysiłku umysłowego. Takie ćwiczenie umysłu jest bardzo korzystne dla w pełni ukształtowanego, dojrzałegoumysłu, który twierdzi, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Powinniśmy z radością przyjmować te pytania, gdyż utrzymują one nasz mózg w we wspaniałej kondycji, a to przedłuża nasze życie. To tak jak z ciałem, jeśli je zaniedbamy zacznie słabnąć, jeśli będziemy trenować będziemy mieć lepsza sylwetkę. I będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Praca w transporcie drogowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*